INSTAGRAM

Instagram je sociální síť pro sdílení fotografií, videí a chatování s přáteli. Služba umožňuje uživatelům upravit pořízené fotografie pomocí řady filtrů. Aplikace se nesnaží konkurovat jiným sociálním službám, ba naopak umožňuje snadné sdílení fotografií na další sociální sítě, jako je Facebook, Twitter aj. Facebook je majitelem Instagramu.
HESLO

O hesle máme samostatnou kapitolu zde. Už to je signál, že se jedná o opravdu zásadní bezpečnostní opatření a jedná se o základní zabezpečení, které je potřeba mít neustále na mysli.

ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Pokud vás na Instagramu někdo obtěžuje, lze takového člověka snadno zablokovat. Jestliže útoky pokračují z nově vytvořených profilů, případně nechcete, aby vaše příspěvky sledoval kdokoliv cizí, lze váš veřejný účet přepnout na soukromý. U takto zabezpečeného profilu vidíme pouze profilový obrázek, popis účtu a místo příspěvků zámeček a informaci „Tento účet je soukromý“. Nelze sledovat ani Příběhy.

Uživatel, který vás nesleduje, se k vašim příspěvkům nedostane ani skrz #hashtagy, které jste k příspěvkům přidali. Vše vidí jen schválení sledující. Pokud by se někdo chtěl stát vaším sledujícím, musí vám zaslat žádost, kterou následně můžete přijmout či odmítnout. Pokud chcete odebrat některé sledující, stačí si otevřít seznam lidí, co vás sleduje a začít odebírat. Uživatel, který je takto odebrán, se o tom nedozví.

Změnu z veřejného profilu na soukromý provedete v Nastavení -> Soukromí -> Účet a soukromí.

VLASTNÍ AKTIVITA

Nezapomínejte, že váš profil poskytuje uživatelům, které sledujete a komukoliv komu napíšete, informaci o tom, kdy jste byli na Instagramu naposledy aktivní. Viditelnost stavu své aktivity lze změnit opět ve vašem profilu v Nastavení -> Soukromí -> Stav aktivity.

DVOUFÁZOVÉ OVĚŘENÍ

Druhý ověřovací faktor je velice užitečný. Na Instagramu tuto funkci najdete v Nastavení – Zabezpečení – Dvoufázové ověření.

Vyberete si způsob ověření a poté by případný útočník potřeboval získat další heslo, aby se mohl dostat na váš profil. Můžete si například nastavit, aby vám vždy, když se přihlásite na Instagram z jiného zařízení, přišel kód na váš mobilní telefon. Tento kód musíte při přihlášení vždy vyplnit navíc.

VŽDY SE ODHLAŠUJTE OD INSTAGRAMU

Pokud se na Instagram přihlašujete z počítače v práci nebo v kavárně nebo od kamaráda z mobilu, vždy se odhlašujte.

Na veřejném počítači vám prohlížeč při přihlašování na Instagram může nabídnout políčko „Pamatovat si mě“. Nezaškrtávejte ho! Protože i po zavření prohlížeče zůstáváte přihlášení na Instagramu.

APLIKACE 3. STRAN – KONTROLUJTE, KOMU DÁVÁTE SVOLENÍ

Dost často narazíte na hromadu skvělých aplikací pro Instagram nebo pro úpravu fotek pro Instagram, které chtějí „autorizovat“ Instagram. Měli byste být opatrní, komu dáváte svolení.

Dvě videa na Youtube, která se věnují bezpečí na Instagramu. Koukni!